Туристичний маршрут

"Маршрут з Поляниці на Хом’як"

Тривалість: 6 годин

Туристичний маршрут Маршрут з Поляниці на Хом’як

с. Поляниця - потічок Верегімський - пол. Бараня - г. Хом'як

Мандрівка на одну із найпопулярніших серед туристів гору Хом’як в Карпатах є оптимальним варіантом активного відпочинку для тих, хто бажає добре розім'ятися, проте боїться надто важких навантажень.

Екскурсія на гору триває всього один день, за який дехто не встигає навіть втомитися, зате налюбуватися місцевими краєвидами масиву Горгани та річок Прутець Яблуницький та Женець із потужним водоспадом може досхочу.

Протяжність маршруту – 15-20 км.

Отож вирушаємо:

Підійматися на гору Хом’як будемо з траси, що веде в село Поляниця та курорту Буковель. Якщо іти дорогою з Яблуниці, то на розвилці (ліворуч, через місток, дорога веде на Яблуницький перевал) ідемо прямо до Поляниці приблизно кілометр. З правої сторонни на дорозі побачимо промарковану стежку, якою нам і треба підійматися на полонину Бараня, а звідти на Хом'як.

Від самої дороги і до полонині Бараня нас супроводжуватиме жовта смужка маркеру з числом 201, яка стає для нас орієнтиром на маршруті. Стежка веде нас лісовим схилом, а потім приводить до потічка Верегімського.

Далі ми повинні перейти потічок, після чого ми вийдемо на самий схил гори. До вершини серпантином веде чітка наглядна стежка.

Ідучи стежкою, виходимо на дорогу, що густіше поросла травою.

Рухаємося далі пологим трактом на північний захід. Менш як за пів години ми прибуваємо на полонину, що має назву Бараня.

Просто прямо по дорозі а полонині розташувалося джерело, з якого витікає струмок Розкульський. А на гору Хом’як веде вузька стежка, всіяна обабіч зеленим жерепом та гострим камінням. Першою ознакою того, що ми практично піднялися на гору, буде постала з самих небес статуя Богородиці, яку нещодавно встановили на вершині Хом'яка. Саме вона викликає неабиякий подив у тих мандрівників, які здійснюють похід на гору вперше.

З вершини гори Хом'яка можна повернутися тим же шляхом, яким ми прямували сюди, або ж спуститися на північний захід прямо до полонини Хом'яків, яка лежить між Хом'яком і Синяком.

067 351 57 55

bukovel(at)visit.ua

©2014 visit. All rights reserved